Konektory pro optická vlákna

Konektory s optickým vláknem

Konektory s optickým vláknem jsou nejúčinnějším způsobem, jak ukončit optický kabel, kde je vyžadováno rychlé připojení a odpojení. Optické signály fungují na základě přenosu světla, účelem konektoru je tedy zajistit, aby světlo procházející optickým kabelem bylo co nejméně přerušované. Řada konektorů společnosti RS Components nabízí řešení pro jednorežimový i vícerežimový optický kabel.

Použití

Optická kabeláž je určena pro přenos informací světlem na velké vzdálenosti vysokou rychlostí. Jako takový se používá při přenosu dat pro telekomunikace a běžně se používá v počítačových sítích, pro přenos zvuku, ve snímačích a pro přenos výkonu. Pro tyto aplikace jsou k dispozici speciální konektory s optickým vláknem.

Jak fungují

V optických připojeních musí být plochy vláken pevně spojeny. Výsledkem je silný signál a nízká ztráta při vkládání a za tímto účelem je většina konektorů s optickým vláknem, aby bylo zajištěno maximální propojení skla se sklem nebo plastu s plastem.

Řada konektorů

Řada konektorů s optickým vláknem RS nabízí řešení pro technologii FC, LC, SC a ST aplikace.

FC konektory,

FC, nebo konektory s ochranným kroužkem, což je odolný optický konektor s bezpečným závitovým připojením. Je také známý jako konektor Fibre Channel, je navržen s ohledem na prostředí s vysokými vibracemi a obvykle se používá v náročnějších datových a telekomunikačních aplikacích,

konektory SC,

SC, nebo standardní konektory, které nabízejí snadno použitelný systém s aretací zatlačením a zatažením pro rychlé připojení a odpojení. Tyto optické konektory mají 2,5mm koncovku a jsou vhodné pro mnoho datových a telekomunikačních aplikací,

konektory LC,

LC, nebo místní konektor, což je menší verze konektoru SC s 1,25mm koncovkou a běžně se používá v jednorežimových aplikacích. Jeho menší velikost může být výhodou, když je úspora místa problém,

konektory ST.

ST, nebo konektor s rovnou špičkou, který používá 2,5mm koncovku a je známý pro své bezpečné a pohodlné připojení ve stylu bajonetu. Vzhledem k tuhosti a pohodlí jeho připojení se konektory ST běžně používají v síťových aplikacích,

konektory MPO,

MPO, nebo vícevláknové zásuvné konektory, které se používají pro ploché optické kabely s až 24 vlákny a používají se pro vysokorychlostní optické aplikace.


...
Více zde Zobrazit méně

Filtry

1 - 20 ze 164 produktů
Počet výsledků na stránku
Popis Cena Řada Typ konektoru Povrch konektoru Single/Multimode Jednoduchý/dvojitý Velikost optického vlákna Ztráta ze zapojení Průměr bufferu Průměr pláště Typ optického vlákna Barva Typ sady Maximální pracovní teplota Minimální provozní teplota
Skladové číslo RS 805-1674
VýrobceRS PRO
96,24 Kč
Kus (v jednotce baleni à 5)
ks
ORJ-8 Konektor - - - - - - - Toslink Černá - +70°C -20°C
Skladové číslo RS 536-8014
VýrobceRS PRO
212,05 Kč
Kus
ks
- MTRJ - Vícerežimový Duplexní 125µm - - - - Černá - +85°C -40°C
Skladové číslo RS 805-1687
VýrobceRS PRO
71,92 Kč
Kus (v jednotce baleni à 5)
ks
OTJ-5 Konektor - - - - - - - Toslink Černá - +70°C -20°C
Skladové číslo RS 805-1671
VýrobceRS PRO
84,65 Kč
Kus (v jednotce baleni à 5)
ks
ORJ-5 Konektor - - - - - - - Toslink Černá - +70°C -20°C
Skladové číslo RS 536-8058
VýrobceRS PRO
205,15 Kč
Kus
ks
- SC - Jeden režim Duplexní - 0.4dB 2 mm, 3 mm, 900 μm - - Modrý, hnědý, zelený - +70°C -25°C
Skladové číslo RS 536-8115
VýrobceRS PRO
47,77 Kč
Kus
ks
- ST PC Vícerežimový Simplexní - - 2 mm, 3 mm, 900 μm 3mm - Černá - +70°C -25°C
Skladové číslo RS 916-0249
VýrobceRS PRO
257,64 Kč
Kus
ks
FT Toslink - - Simplexní - - - - - Černá - - -
Skladové číslo RS 121-4204
VýrobceRS PRO
300,43 Kč
Kus
ks
SC SC PC Jeden režim Simplexní 9/125µm 0.5dB 900µm - - Modrá - - -
Skladové číslo RS 121-4217
VýrobceRS PRO
425,44 Kč
Kus
ks
LC LC PC Vícerežimový Simplexní 50mm ≤ 0.4dB 2 mm - OM2 Béžová - - -
Skladové číslo RS 121-4209
VýrobceRS PRO
291,41 Kč
Kus
ks
SC SC PC Vícerežimový Simplexní 62.5/125µm 0.5dB 3 mm - OM1 Béžová - - -
Skladové číslo RS 805-1677
VýrobceRS PRO
62,43 Kč
Kus (v jednotce baleni à 5)
ks
OTJ-8 Konektor - - - - - - - Toslink Černá - +70°C -20°C
Skladové číslo RS 121-4205
VýrobceRS PRO
548,32 Kč
Kus
ks
LC LC APC Jeden režim Simplexní 9/125µm ≤ 0.4dB 2 mm - - Zelená - - -
Skladové číslo RS 156-235
VýrobceRS PRO
108,55 Kč
Kus
ks
- SC PC Vícerežimový Duplexní 127µm 0.3dB 2 mm, 3 mm, 900 μm 3mm - Béžová, Černá, Červená, Bílá - +70°C -25°C
Skladové číslo RS 121-4218
VýrobceRS PRO
425,44 Kč
Kus
ks
LC LC PC Vícerežimový Simplexní 50mm ≤ 0.4dB 900µm - OM2 Béžová - - -
Skladové číslo RS 156-279
VýrobceRS PRO
124,21 Kč
Kus
ks
- LC PC Vícerežimový Simplexní - 0.3dB 900µm - - Béžová, Bílá - +70°C -25°C
Skladové číslo RS 841-5056
VýrobceRS PRO
17,01 Kč
Kus (v jednotce baleni à 10)
ks
HFBR-453xZ POF - - Simplexní - - - 2.22mm - Černá - +85°C -40°C
Skladové číslo RS 121-4210
VýrobceRS PRO
291,41 Kč
Kus
ks
SC SC PC Vícerežimový Simplexní 62.5/125µm 0.5dB 900µm - OM1 Béžová - - -
Skladové číslo RS 121-4202
VýrobceRS PRO
273,89 Kč
Kus
ks
SC SC APC Jeden režim Simplexní 9/125µm 0.5dB 900µm - - Zelená - - -
Skladové číslo RS 898-7609
VýrobceRS PRO
187,32 Kč
Kus
ks
FT Toslink - - - - - - - - Černá - - -
Skladové číslo RS 916-0233
VýrobceRS PRO
302,56 Kč
Kus
ks
FT LC - Jeden režim Duplexní - - - - - Černá - - -