Adaptéry pro optická vlákna

Co je adaptér s optickými vlákny?

Společnost RS Components nabízí široký výběr adaptérů s optickýchmi vlákny. Adaptér s optickými vlákny se používá k propojení a vyrovnání dvou konektorů s optickými vlákny. Používá se k překlenutí mezery mezi kabelem a připojením pomocí kabelu a někdy se nazývá spojovací objímka nebo hybridní adaptér. Dodává se v různých variantách spojení, buď jednoduchý, dvojitý, nebo někdy čtyřnásobný. Obvykle se jedná o jednorežimové nebo vícerežimové připojení kabelu s optickými vlákny.

Jakým způsobem funguje?

Připojení pomocí optických vláken může zajistit přesnější zarovnání špiček konektorů, na rozdíl od tradičních způsobů připojení, jako je pájení.

Jednorežimové adaptéry nabízejí přesnější vyrovnání a lze je použít i pro připojení vícerežimových kabelů. Vícerežimové adaptéry by se neměly používat pro připojení jednorežimových kabelů, protože by to mohlo způsobit problémy se zarovnáním, což by vedlo ke ztrátě síly signálu.

Nejdůležitějším prvkem adaptéru s optickými vlákny je vyrovnávací objímka. Bronzové objímky mají tendenci poskytovat větší odolnost s nižší přesností, keramické objímky zajišťují lepší přesnost zarovnání s odolností, která není příliš dobrá. Bronzové objímky se obvykle používají v multirežimových adaptérech, kde přesnost není tak důležitá.

Jaké jsou různé typy?

Existuje mnoho typů adaptérů s optickými vlákny. Nejběžnější dostupné konektory jsou SC-to-SC, ST-to-ST, nebo FC-to-FC a různé styly konektorů. Tato zařízení jsou označována jako hybridní adaptéry a obvykle se používají ke spojení konektorů ST a SC.


...
Více zde Zobrazit méně

Filtry

1 - 20 ze 89 produktů
Počet výsledků na stránku
Popis Cena Typ konektoru Single/Multimode Jednoduchý/dvojitý Velikost optického vlákna Maximální průměr kabelu Barva Ztráta ze zapojení Materiál pouzdra Konektor typu A Konektor typu B Číslo řady Řada
Skladové číslo RS 536-7639
VýrobceRS PRO
130,14 Kč
Kus
ks
MTRJ k MTRJ Vícerežimový - - - Černá - Fosforový bronz MTJR MTJR - -
Skladové číslo RS 907-5634
VýrobceRS PRO
302,91 Kč
Kus
ks
LC k LC Jeden režim Duplexní - - - - - LC LC - FT
Skladové číslo RS 536-7623
VýrobceRS PRO
179,75 Kč
Kus
ks
LC k LC Vícerežimový Duplexní - - Hnědá 0.1dB Fosforový bronz LC LC - -
Skladové číslo RS 121-3955
VýrobceRS PRO
239,66 Kč
Kus
ks
LC k LC Vícerežimový Duplexní - - Voda 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 121-3949
VýrobceRS PRO
68,31 Kč
Kus (v jednotce baleni à 25)
ks
LC k LC Jeden režim Simplexní - - Zelená 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 121-3956
VýrobceRS PRO
236,21 Kč
Kus
ks
LC k LC Vícerežimový Duplexní - - Béžová 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 536-7695
VýrobceRS PRO
167,20 Kč
Kus
ks
ST k SC Vícerežimový Duplexní - - Béžová - - ST SC - -
Skladové číslo RS 536-7768
VýrobceRS PRO
65,51 Kč
Kus
ks
ST k ST Vícerežimový Simplexní - 7mm Černá - Fosforový bronz ST ST - -
Skladové číslo RS 121-3952
VýrobceRS PRO
126,52 Kč
Kus
ks
LC k LC Vícerežimový Simplexní - - Voda 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 536-7645
VýrobceRS PRO
199,53 Kč
Kus
ks
ST k SC Jeden režim Duplexní - - - 0.1dB Keramika ST SC - -
Skladové číslo RS 536-7825
VýrobceRS PRO
1 583,91 Kč
Kus
ks
SC na holé vlákno Vícerežimový, jednorežimový - 125µm - - 0.01dB - SC Holé vlákno - -
Skladové číslo RS 121-3950
VýrobceRS PRO
56,29 Kč
Kus
ks
LC k LC Jeden režim Simplexní - - Modrá 0.1dB - LC LC - LC
Skladové číslo RS 536-7718
VýrobceRS PRO
100,16 Kč
Kus
ks
FC k FC Jeden režim Simplexní - - Bílá - Keramika FC FC - -
Skladové číslo RS 536-7550
VýrobceRS PRO
113,70 Kč
Kus
ks
SC k SC Jeden režim Duplexní - - Zelená - Keramika SC SC - -
Skladové číslo RS 536-7617
VýrobceRS PRO
372,76 Kč
Kus
ks
LC k LC Jeden režim Duplexní - - Modrá 0.1dB Keramika LC LC - -
Skladové číslo RS 121-3953
VýrobceRS PRO
118,63 Kč
Kus
ks
LC k LC Vícerežimový Simplexní - - Fialová 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 536-7976
VýrobceRS PRO
1 685,82 Kč
Kus
ks
FC k holému vláknu Vícerežimový, jednorežimový - 125µm - - 0.01dB - FC Holé vlákno - -
Skladové číslo RS 121-3948
VýrobceRS PRO
135,88 Kč
Kus
ks
LC k LC Jeden režim Duplexní - - Zelená 0.1dB Keramika LC LC - LC
Skladové číslo RS 536-7651
VýrobceRS PRO
122,63 Kč
Kus
ks
SC k SC Jeden režim Duplexní - - Modrá 0.1dB Keramika SC SC - -
Skladové číslo RS 536-7752
VýrobceRS PRO
66,86 Kč
Kus
ks
ST k ST Jeden režim Simplexní - - - 0.1dB Keramika ST ST - -